Uzm. Dr. Ömer Faruk AKKAYA
Ana Sayfa | Uzm. Dr. Ömer Faruk AKKAYA

Randevu

Randevu Almak İçin 0362 230 88 98 Nolu Telefonu Arayabilir veya Online Randevu Alabilirsiniz.

  • 0362 230 88 98


Uzm. Dr. Ömer Faruk AKKAYA


1973 yılında Çarşamba’ da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Çarşamba’da, liseyi Samsun Ondokuzmayıs Lisesinde bitirdim. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesine girdim. 1995 yılında onur belgesiyle mezun oldum. İlk görev yerim Bingöl’de sağlık ocağı, cezaevi hekimliği ile İl sağlık müdürlüğü Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğünde yaptım. Sonraki atamam Samsun Asarcık ilçesinde bir yıla yakın süre sağlık grup başkanlığı ve kısa bir süre Kaymakam vekilliği görevinde bulundum. 1998-1999 yılarında Vezirköprü ilçesinde çoğunluğu sağlık ocaklarının tek hekimi olarak toplum sağlığı ve adli hekimliği sağlık ocağı ve acil servis hekimi olarak çalıştım. 1999-2001 yıllarında askerlik görevimi Samsun Sahra Sıhhiye Komutanlığı bünyesinde yaptım. Burada sahra hekimliği, sahra acil ve ilk yardım hekimliği eğitimi aldım. Eğitmen ve kıta subayı olarak görevimi bitirdim. 2001 yılında Samsun Verem Savaş Dernek Dispanserinde kısa bir süre çalıştıktan sonra uzmanlık sınavını kazanarak Ondokuzmayıs Tıp Fak. Nöroloji A.D.da asistanlık eğitimine başladım. Asistanlık eğitimi sırasında yeni kurulmuş Davranış Nörolojisi Demans , Hareket Bozuklukları ve Parkinson, Epilepsi polikliniklerinde aktif görev aldım. Alzheimer Hastalığı, Parkinson Hastalığı ve Lewy Cisimcikli Demans  hastalarının nöropsikolojik testleri, nörogörüntüleme ve uyandırılmış potansiyellerle ayırıcı tanı, tanı kriterleri belirleme çalışmalarında yer aldım. Tez çalışmamı, migren patofizyolojisini anlamaya yönelik ‘’Auralı ve Aurasız migren hastalarında atak ve atak dışı görsel uyandırılmış potansiyeller ve serum magnezyum seviyelerinde değişiklikler’’ konusunda yaptım.  2007-2009 yılları arasında Nöroloji uzman hekimi olarak zorunlu hizmet görev yerim Bartın Devlet Hastanesi’ne atandım. Burada hastane bünyesinde elektrofizyoloji laboratuvarını kurdum. Çevre bölgede görev yapan birçok elektrofizyoloji eğitimi alamamış  Nörolog meslektaşlarıma bu laboratuvarda pratik ve tecrübe paylaşımı yaptım. Hastane bünyesinde genel yoğun bakım ünitesi içeresinde Nöroloji yoğun bakım disiplini, beslenme stratejileri konusunda farkındalık eğitim süreçlerini yönettim. Zorunlu hizmetimin bitiminde istifa ederek  Samsun Medicalpark Hastanesi’nde açılışı ile birlikte göreve başladım. Hastanenin elektrofizyoloji EEG ve EMG labortuvarlarını kurdum. Genel yoğun bakım içerisinde Nöroloji yoğun bakım ünitesini ve disiplinini oluşturdum. Hastanede nutrisyon hekimi olarak nutrisyon ekibinin kurulmasına, tüm hastanede nutrisyon bilincinin yerleştirilmesine katkıda bulundum. 2017-2019 tarihleri arasında Kemerburgaz(Altınbaş ) üniversitesi Tıp Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. Olarak akademik faaliyetler yürüttüm. 2019-2021 yıllarında aynı hastanede Başhekim yardımcısı olarak idari görev yaptım. Samsun Medicalpark Hastanesi’nden 9 Kasım 2022’de ayrıldım. Samsun Eğitim Araştırma Hastane’si ve Çarşamba Devlet Hastanesinde görev yaptıktan sonra şu anda Özel Atasam Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniğinde görev yapmaktayım.

(Devamı)
image

Atasam

Sağlık Grubu

Samsun'un Hastanesi" sloganı ile , Samsunlu doktorların güç birlikteliğiyle, yola çıkan Atasam Grup bölge insanına kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.


2006 yılında kurulan Atasam Hastanesi ve Atasam Çarşamba ve Atakum Tıp Merkezi toplam kalite anlayışı ile tıbbi etik değerlerden taviz vermeden, her biri alanında uzman hekimleri ve sağlık çalışanları ile güncel, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetleri ile tıbbın gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.

image

ATASAM

HASTANELER

Samsun'un ilk özel hastanelerinden biri olan Atasam Hastanesi, 7 katta toplam 5568. metrekare kapalı alana sahip olup, Samsun'da hastane mimarisi ile inşa edilen ilk hastane özelliğini taşımaktadır.