DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Atasam Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeleri, “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

"Evrensel bir bildiri ile güvence altına alınan ve ülkemiz dahil olmak üzere 193 ülke tarafından onaylanan Çocuk Hakları Günü’nü hep birlikte kutluyoruz.

 

Bu anlamlı gün, çocuk haklarının benimsenmesi, uygulanması ve yaşatılması adına tüm insanlık için önemli bir fırsat teşkil ediyor.

 

Bugün, maalesef, dünya üzerinde zuhur eden savaşlardan, gelir adaletsizliğinden, yoksulluktan, salgın hastalıklardan en çok çocuklar etkileniyor, en çok çocuklar zarar görüyor.

 

Dünyanın bir bölgesinde çocuklar neşe içinde oynarken, diğer taraftan çocuklar savaşın, açlığın, yoksulluğun pençesinde kıvranıyorlar…

 

Atasam Hastanesi olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz.

 

Tarihte ilk ve tek örnek olarak, tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, Ülkemizin ve milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel örneğidir.

  

İnanıyorum ki, bu anlamlı gün, çocuk haklarının gelişmesine, çocuklara karşı uygulanan şiddeti sorgulamamıza vesile olacak, çocuklarımıza olan sevgimizi daha da arttıracaktır.

 

Bu düşüncelerle Dünya Çocuk Hakları Günü’nü tekrar kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyoruz."

 

                                                                                                                    Atasam Hastanesi

                                                                                                                        Yönetim Kurulu